برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

faratel-logoشرکت فاراتل‌‌‌ در سال ۱۳۵۲ تاسیس و با اقتباس از دو کلمه “فاراده” و “تلفان” فاراتل نامیده شد. شرکت فاراتل در این سال تله باکس را به عنوان اولین محصول خود ارائه داد. محصول بعدی شرکت فاراتل صفر بند تلفن بود.

در سال ۱۳۵۴ تلفن مولتی لاین الکترونیکی در این شرکت طراحی، ساخته و امتیاز آن به شرکت بارفون فرانسه واگذار شد.

در سال ۱۳۵۵ دستگاه برق اضطراری (UPS) بنام فارا مجیک (FARA MAGIC) به عنوان اولین اینورتر سـاخت داخل کشور به بازار عرضه و با استقبال بسیاری از بانک ها و موسسات اقتصادی آن زمان روبرو گردید.

در ســال ۱۳۵۶ ترانس های اتوماتیک Automatic Voltage Regulator در توان‌‌های ۴۰۰ وات تا ۶ کیلو وات جهت استفاده یخچال، فریزر، تلویزیون و کل لوازم الکترونیکی منزل به بازار عرضه و استفاده از آنها بصورت گسترده میان مردم متداول شد.

با شروع جنگ تحمیلی، شرکت فاراتل اقدام به سـاخت دستگاه های Military Type با مشخصات منحصر به فرد جهت استفاده های نظامی نمود که این دستگاه ها به هیچ عنوان به بازار عرضه نشد و بطور اختصاصی جهت کاربردهای نظامی (ارتش و سپاه) تولید شد. این دستگاه ها با حساسیت های خاص و منطبق با استانداردهای خاص نظامی (از قبیل سازگاری با شرایط آب و هوای نامطلوب،Dust Proof)، Water Proof) جهت ارتش، نیروی دریایی و سپاه پاسداران طراحی و تولید شد. کنورتورهای ۱۲ ولت به ۲۴ ولت و شارژر رکتیفایرهای ۲۴-۱۲ ولت ، ۳۰-۰ آمپر از جمله این محصولات می باشد.

پس از آن شرکت فاراتل شروع به تولید آمپلی‌فایرهای صوتی از نوع Public Address موسوم به Mac 180 جهت تقویت صوت نمود و در پی آن اکو دیجیتال ۱۸۰ وات قابل توسعه تا ۲۰۰۰ وات را ساخت. از سال ۱۳۶۵ تولید استابیلایزر با Static Switch در انواع تک فاز و سه فاز تا ۱۷ کیلو وات جهت حفاظت سیستم های حساس آزمایشگاهی، تجهیزات بیمارستانی و سیستم های دیجیتالی آغاز نمود.

فاراتل با وجود تجربیـاتی که در رابطه بـا شبکه برق ایران (ویژگی ها و مشخصـات خـاص آن) بدست آورده بود، در سال ۱۳۷۳ تولید آزمایشگاهی UPS فرورزنانت را آغاز نمود. لازم به ذکر است که تکنولوژی UPS‌های پیشرفته فرورزنانت برای اولین بار توسط شرکت فاراتل وارد کشور شد و این اقدام چشمگیر شرکت فاراتل، ایران را پس از آمریکا و آلمان در ردیف سومین کشور تولید کننده UPS فرورزنانت در جهان قرار داد.

در پی استقبال وسیع و چشمگیر سازمان ها و ارگان های دولتی از این UPS ها در سال۱۳۷۴ UPS های فرورزنانت در توان های ۱۰۰۰VA تا ۵۰۰۰VA به تولید انبوه رسید. کیفیت بــالا و دقت عملکرد UPS های فرورزنانت شرکت فاراتل، منجر به اخذ تاییدیه‌های مراکز مهم دانشگاهی و سازمان های دولتی از قبیل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، شرکت مخابرات ایران و . . . شد.

با گسترش مصرف کامپیوترهای شخصی در سال ۱۳۷۷، فاراتل به تولید UPS های موسوم به Smart UPS در توان های ۴۳۰ VA تا ۱۲۵۰ VA نمود و در پی آن کلیه UPS های فاراتل مجهز به کنترل هوشمند میکروپروسسوری شد و در سال ۱۳۷۸، UPSهای فرورزنانت میکروپروسسوری فاراتل تولید گردید.

تولید UPS های Line Interactive سینوسی از اوایل سـال ۱۳۸۰ آغاز و از اواخر سه ماهه سوم سال ۱۳۸۰ تولید UPS های Double Conversion از نوع Transform-less آغاز و به بازار عرضه شد.

در حال حاضر بیش از ۲ میلیون ترانس تثبیت ولتاژ و استابیلایزر ساخت فاراتل در منازل و ادارات مورد استفاده قرار گرفته است و همچنین بیشتر از ۱۵۰ هزار UPS در بانک ها، موسسات اقتصادی، شرکت های بیمه، مراکز اطلاعاتی و . . . تحت استفاده قرار دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.